چرم نبوک و ارتباط آن با صنعت شیشه سازی

از زمانی که انسان گوشت می خورد چرم نبوک  وجود داشته است. این یک کاردستی قدیمی با سنت و اصطلاحات فراوان است. این امر یادگیری در مورد صنایع چرم را بسیار سرگرم کننده می کند اما همچنین می تواند آن را برای مصرف کنندگان گیج کند.

هنگام خرید محصولات چرمی می خواهید مطمئن شوید که می دانید برای چه چیزی هزینه می کنید. این اغلب به معنای گذر از بازاریابی و یادگیری برخی از اصطلاحات رایج در مورد انواع مختلف چرم است. اگر به دنبال پاک کننده و نرم کننده چرم همه منظوره هستید شیر چرم چمبرلین را توصیه می کنیم.

گاو، اگر تا به حال ندیده اید حیوان بسیار بزرگی است بنابراین پوست ضخیم دارد و تعداد زیادی از آن. یک پوست گاو کاملاً ضخیم است و عموماً ضخیم تر از آن است که برای محصولات چرمی روزمره مفید باشد.

بنابراین معمولاً کاهش می یابد تا برای اهداف مختلف نازک تر و مفیدتر باشد.

چرم

چرم گاو از دو لایه اصلی یکپارچه کوریم و دانه تشکیل شده است. الیاف کلاژن در کوریم نازک‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند و وقتی به سمت دانه حرکت می‌کنند سفت‌تر و ضخیم‌تر می‌شوند جایی که الیاف به شدت بسته شده و بسیار محکم هستند.

کوریم با افزایش سن ضخیم‌تر می‌شود به همین دلیل است که پوست گوساله نازک‌تر، صاف‌تر و نرم‌تر از پوست حیوانات مسن‌تر است.

قسمت بالایی دانه رو به بیرون به سمت مو است و می تواند دارای لک هایی مانند نیش حشرات، علائم کشش، اسکار و مارک باشد. این به این معنی است که قسمت بالایی دانه اغلب صاف می شود تا چرم یکنواخت تر به نظر برسد.

انواع گرید چرم
دانه بالا
دانه کامل
چرم خرد شده
چرم چسبیده
وقتی چرم به هر طریقی اصلاح شود به آن تاپ گرین می گویند. به چرم با دانه کامل دست نخورده دانه کامل می گویند.

چرم دانه کامل حتی با وجود اینکه ممکن است دارای لک باشد، به دلیل دوام و ماندگاری طولانی، گران‌تر و مورد توجه‌تر از چرم‌های درجه یک است. هر دو چرم تمام دانه و چرم های دانه بالا به عنوان چرم دانه ای شناخته می شوند.